VIZE PROJEKTU
Příroda, udržitelnost, lokálnost, sousedská komunita, energetická soběstačnost

Projekt Bukovina ǀ Living Together přináší energeticky soběstačné bydlení v přírodě a zároveň v těsné blízkosti Hradce Králové, snoubící moderní prvky a technologie s úctou k tradici a venkovskému rázu bydlení.

Posláním projektu je nabídnout příjemné bydlení pro život, které ctí ekologické principy, podporuje komunitní sousedské soužití a disponuje vybaveností pro vysokou lokální soběstačnost.

V komplexu se dále nachází vnitřní sportoviště, malé fitness/wellness a malé kino, které je místní komunitě k dispozici, a také komerční prostor, ve kterém se do budoucna plánuje otevření farmářského/bezobalového obchodu s malou kavárnou.

Spojujícím prvkem všech jednotek je společná komunitní zahrada, která slouží k relaxaci, odpočinku, společnému setkávání či pěstování vlastních plodin.

Součástí je ohniště s posezením, skleník, vyvýšené i klasické záhony, kompost, a také společná dílna.

Velkou výhodou bydlení je jeho maximální energetická soběstačnost, zajištěná solární elektrárnou kombinovanou s geotermálními vrty.

Samozřejmostí je i šetrné vodní hospodářství a efektivní nakládání s vodou.

V blízkosti bydlení se nachází zastávka hromadné dopravy (autobusem je to 5 minut do Hradce).

Součástí projektu bude i koncept car-sharingu pro zajištění ještě komfortnější dopravní dostupnosti.

Obec Černilov, pod kterou Bukovina spadá, disponuje plnou občanskou vybaveností (škola, školka, sportovní a kulturní vyžití, praktický i zubní lékař, restaurace atd.) a bohatou spolkovou činností, která se podílí na rozvoji obce, zlepšování místního životního prostředí nebo podpoře sousedských komunit.

Projekt je připravován s renomovanou architektonicko-projekční kanceláří Ateliér Novotný a stavební společností M3 BAU s.r.o., která má bohaté zkušenosti v realizaci projektů podobného typu.